Jak zrobić drewniane okrągłe nogi do stołu, wałki, okrąglaki, różnej średnicy bez tokarki

Nie mam tokarki w warsztacie a zabieram si za kolejną realizację do której będę potrzebował okrągłych nóg drewnianych. I co tu zrobić, jak zrobić okrągłe wałki, okrąglaki na maszynach które mam. Wpadłem na pomysł. Przy użyciu głowicy uniwersalnej z nożem profilowym wyfrezuję wałek na frezarce dolnowrzecionowej f700z felder. Niestety szerokość noża jest większa niż średnica 35mm więc będę musiał nadać kształt wałka na innej maszynie. Użyję do tego szlifierki krawędziowej ks150 z przystawką mocowaną do stołu żeliwnego i papieru P80.  Jak to zrobić precyzyjnie i jakie mogą być związane z tym problemy? Sami zobaczcie.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz