Jak zrobić drewniany płot i furtkę z nieobrzynanych desek, pilarka tarczowa Kress 1400 DS

Kolejna realizacja poza warsztatem. Szybka i prosta. Muszę zrobić płot który odgrodzi od siebie psy na działce. Postanowiłem, że płot zrobię z nieobrzynanych desek modrzewia. Deski mają długość pięć metrów i są przywiezione prosto z tartaku. Żeby nie wiercić dziur w słabym podłożu granitowym, wcześniej zabetonowałem słupek tak blisko schodów jak to możliwe. Na drugim końcu znajduje się ogrodzenie i słupek do którego będę przykręcał deski. Przy takiej pracy dwie wkrętarki panasonic to dużo szybsza praca. Jedną nawiercam otwór a drugą przykręcam deski wkrętami do stali. Deski do furtki Zacinam na długość przy użyciu piły tarczowej / łańcuchowej KRESS 1400 DS DUO-SAGE. To kolejna realizacja w której przydaje mi się wcześniej wykonany kątownik nastawny. Układam deski płasko na ziemi i do nich przykręcam szerokie deski modrzewia. Jeszcze zacięcie deski na zastrzał i furtka gotowa. Oczywiście wcześniej w ścianie nawierciłem otwory i zamontowałem długie kołki o długości dwudziestu centymetrów. Deskę przykręciłem do ściany i do niej teraz montuję furtkę na zawiasach. Jeszcze zostało przykręcenie zasuwy i dospawanie pręta żeby można było otwierać z obu stron i gotowe. Zostanie jeszcze kwestia zabezpieczenia materiału. Zastanawiam się między olejem a lazurą.

.……………………………………………………………………………………….

Link do pilarki tarczowej / łańcuchowej:

http://www.kress.info.pl/9266-1400-DS-DUO-SAGE-Pilarka-tarczowa—Pila-lancuchowa.html

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz