Cz. 1. Jak zrobić krzesła barowe do blatu o wysokości 90cm.

Kupić czy zrobić? Odpowiedź jest prosta! Robimy krzesła barowe z drewna jesionu. Będą stały przy blacie kuchennym o wysokości 90cm. Oczywiście na początku zabieram się za rozkrój tarcicy. Ale tym razem są to odpady z poprzednich realizacji. Na pile k690s przecinam na wymiar kawałki materiału a następnie wyrównuję je na wyrówniarce. Po wyrównaniu przepuszczam na grubość w ad741. Zabieram się za robienie klejonki na siedzisko. Na pilarce taśmowej fb610 rozcinam fryzy na pół i wyrównuję na wyrówniarko grubiarce felder.

Do klejenia używam kleju kleiberit 303.2 i wkładam wszystko w prasę stolarską. Na łącznikach nóg krzesła frezuję gniazda frezarką domino df500. Składam w całość żeby zobaczyć czy wszystko jest dobrze spasowane i zaznaczam nogach oparcia linię cięcia pod oparcie.  Cięcie robię na pile taśmowej. Czas na szlifowanie przed klejeniem. Tym razem do szlifowania wykorzystam szlifierkę taśmową ks150.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz