Jak zrobić listwę wieńczącą na frezarce Felder F 700 Z

Wracamy do realizacji Regał dębowy. Zobaczycie jak wykonać listwę wieńczącą, zwaną również koroną meblową. Do jej wykonania potrzebna będzie frezarka dolnowrzecionowa Felder F 700 Z oraz głowica frezarska Felder z nożami profilowymi. Noże profilowe mają szerokość rzazu 50mm. Finalnie listwa wieńcząca ma mieć szerokość 95mm, więc aby była z jednego kawałka drewna muszę użyć dwóch noży. Listwę podzieliłem na dwa zbiory dwoma nożami. najpierw użyłem noża który będzie miał największy zbiór paroma przejściami. We frezowaniu pomagać mi będzie posuw automatyczny, którego używam ze względów bezpieczeństwa i perfekcyjnego docisku materiału do blatu frezarki i przykładnic. Maszyna jest poustawiana więc czas zacząć skrawanie. Po uzyskaniu odpowiedniej grubości materiału po skrawaniu, zmieniam noże profilowe w głowicy i ustawiam maszynę. Został ostatni przejazd materiału, tu zbiór będzie dosłownie jeden milimetr aby nadać kształt profila i w odpowiednim miejscu połączyć ze sobą obydwa frezy. Urządzenie posuwowe włączone, połączenie wyszło idealnie. Listwa wieńcząca wyszła dokładnie tak jak trzeba.

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz