Jak zrobić stolik kawowy ze starych desek Cz. 1

Pracę przy tworzeniu stolika kawowego zacząłem od wyrównania desek na wyrówniarce grubościówce Felder AD 741. Po wyrównaniu deski przyciąłem na wymiar na pile formatowej K 690. Wszystkie elementy są gotowe do klejenia. do wzmocnienia użyłem kołków, ale tym razem nie domino, a kołków okrągłych średnicy 12mm. kołki drewniane sprzedawane są na metry więc musiałem je pociąć na wymiar na ukośnicy Metabo. Po spasowaniu ze sobą poszczególnych elementów zaznaczyłem miejsca połączeń kołkowych. Do frezowania otworów pod kołki użyłem wiertarki Felder FD 250. Maszyna pozwala na precyzyjne ustawienie wysokości i głębokości wiercenia, czy frezowania. Otwory wyszły dokładnie w tych miejscach w których miały być, i na takich samych wysokościach. Po sklejeniu blatu górnego i dolnego na pile ustawionej pod kątem 45 stopni obciąłem krawędzie dolne blatów.

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Dodaj komentarz