Odcinek 213 – Cz.2 Dębowa szafka nocna z szufladą – klejenie płycin, frezowanie i zacinanie boków pod łączenia


Wybieram niewykorzystane fryzy z poprzednich projektów i i rozcinam na pół na pile taśmowej fb610. Układam kolorem i rysunkiem drewna i sklejam w prasie pneumatycznej steblo przy mniejszym ciśnieniu. Efekt wyszedł jak należy. Po wyjęciu z prasy strugam na grubościówce ad741 do grubości 5mm. Na pile ustawiam tarczę tnącą na wysokość około 1cm i wycinam w bokach korpusu rowki na płycinę pleców szafki nocnej. Płycinę wycinam na wymiar na pile k690s. Zmieniam tarczę na 28 zębów i rozcinam tarcicę na fryzy pod szuflady. Oczywiście materiał wyrównuję na wyrówniarko grubiarce felder. Wcześniej zacięte boki korpusu frezuję frezarką df500 festool pod kołki domino. Przed szlifowanie i złożeniem całości przykręcam prowadnice szuflad, żeby mieć nawiercone otwory pod wkręty. Elementy boków szlifuję od środka szlifierką triton.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

 #wood #felder #silentpower #wałspiralny @mebletwojegopomyslu

Jedna myśl na temat “Odcinek 213 – Cz.2 Dębowa szafka nocna z szufladą – klejenie płycin, frezowanie i zacinanie boków pod łączenia

Możliwość komentowania jest wyłączona.