Odcinek 192 – cz.2 Dębowe listwy przypodłogowe, cokół – montaż przy użyciu regulowanego przymiaru Wolfcraft

 

 

Prace przy listwach przypodłogowych stanęły na etapie frezowania. Końce listew są popękane, więc zabieram materiał na piłę tarczową k690s i odcinam uszkodzone fragmenty. jednocześnie nadając kąt prosty po obu stronach. Na wiertarce kolumnowej za pomocą sękownika robię zaślepki. Do zacinania i łączenia listew w rogach będę używał regulowanego przymiaru, skrzynki uciosowej 2w1 do listew max wys. 100mm Wolfcraft 6948200. Zbieram cały sprzęt z warsztatu i idę na salony;] Mam prosty plan zacinam listwy na rogach i nawiercam w nich miejsce na wcześniej przygotowane zaślepki. Cienkim wiertłem nawiercam miejsce na wkręt zaznaczając zarazem na ścianie miejsce do wiercenia na kołek. Listwę przykręcam do ściany, a we wcześniej rozwiercone miejsce wiertłem forstnera wkładam z odrobiną kleju zaślepkę dębową. Nadmiar zaślepki ucinam piłą i wyrównuję strugiem do listwy. Dopiero teraz zabieram się za zabezpieczenie całości lakierem wodnym, aby zaślepki i listwy były tej samej barwy.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy #listwyprzypodłogowe #cokół