Świeczniki z dwóch gatunków drewna – Ozdoby i prezenty świąteczne

Zbliża się okres świąteczni i dlatego czas zacząć myśleć o ozdobach i prezentach, oczywiście z drewna!;] Zajmę się wykonaniem świeczników z dwóch gatunków drewna. Pracę zaczynam od rozkroju odpadów bukowych i dębowych na pilarce K700. Następnie na strugarce AD741 wyrównuję materiał pod kątem prostym. Na grubiarce natomiast obrabiam materiał na grubość 42mm. Kantówki dębowe i bukowe łącze ze sobą na przemian przy użyciu kleju Kleiberit 303.2 . Ściskam wszystko w prasie i dociskam ściskami. Po sklejeniu przepuszczam przez grubościówkę tylko szersze boki na grubość 41mm. Następnie znowu naprzemiennie łącze klejonki ze sobą w prasie. I kolejny raz materiał trafia w maszynę i uzyskuje grubość 80mm. Teraz przechodzę na piłę formatową k690s i tnę posklejane elementy na trzy wysokości, 8cm, 12cm i 16cm. Na wiertarce pionowej nawiercam otwory pod świeczki tealight. Zostało już tylko olejowanie. Olej uwydatnia strukturę drewna i charakter dwóch gatunków drewna.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz