Jak zrobić półki bukowe do stalowego stelaża regału

Pracę nad pólkami do stelaża regału wykonanego z profili stalowych i pomalowanych proszkowo, zaczynam od rozkroju desek bukowych pierwszej klasy na pile formatowej Felder K690S. Do przygotowanie klejonki potrzebuję wielu sztuk fryz bukowych. Po rozkroju przyszedł czas pracy na wyrówniarko grubiarce Felder AD741. Na tej maszynie wstępnie wyrównuję materiał i obrabiam na grubość. Wyrównane fryzy przebieram i układam tak aby przekrój był naprzemienny i rysunek drewna był podobny na całej klejonce. Następnie zaznaczam W trzech miejscach wzmocnienie i frezuję frezarką domino DF500. Po wyfrezowaniu otworów na kołki domino kleję poszczególne elementy w prasie stolarskiej, używając ścisków i docisków. Klejonka po sklejeniu wychodzi równa i bez żadnych szczelin. Przed wyrównaniem klejonki w wyrówniarce na odpowiednią wysokość usuwam klej z wierzchu. Na pilarce stołowej formatuję klejonki na odpowiedni wymiar po długości i szerokości. Do zacięcia rogów płycin używam piły taśmowej FB610. Dzięki niej szybko i precyzyjnie wyciąłem rogi. Zostało szlifowanie, wodowanie i lakierowanie. Lakierowanie oczywiście w minimum dwóch warstwach. Nareszcie montaż półek. Mocowane na wkręty do stelaża. Wszystkie pasują idealnie a całość wygląda elegancko, prosto i nowocześnie.

……………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………

Cały proces realizacji do obejrzenia poniżej:

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………