Odcinek 159 – Cz 2, Jak zrobić dębowe kinkiety, lampy na ścianę, łączenie wszystkich elementów / wall sconces

Klesze drewniane mam już zrobione i zabezpieczone więc zabieram się za zacinanie ramienia. Ustawiam tarczę na pile k690s tak żeby zacinała połowę grubości kantówki wpust do połączenia kątowego krzyżowego. Oczywiście przy obydwu przykładnicach żeby wartości były za każdym razem powtarzalne. Wpust czyszczę strugiem wyżłabiakiem i szlifuję szlifierką triton wszystkie elementy. Łączenie z mocowaniem do ściany zacinam na pile. Wszystkie elementy ramion łączę ściskami wolfcraft za pomocą kleju kleiberit. Do ramion przykręcam mocowanie klosza z zacięciami pod kątem tak żeby klosz się klinował. Ramię łączę z mocowanie do ściany na klej i wkręt i dociskam ściskiem. Wszystko zabezpieczam olejowoskiem fiddes. Do deski od tyłu mocuję zaczep do ściany i rozwiercam miejsce na kable wiertłami forstnera. Do ramienia montuję oprawę żarówki z czarnym kablem, który owijam wokół ramienia.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz