Cz.5 Profil i kontr profil ramiaków poprzecznych, ustawienia frezu i frezarki dolnowrzecionowej

Zabieram się za frezowanie ramiaków. Zaczną od ramiaków poprzecznych. Do frezowania użyję frezu z nożami profilowymi i kontr profilowymi.  Głowicę montuję na wrzecionie frezarki dolnowrzecionowej F700Z i ustawiam odpowiednią wysokość głowicy frezarskiej felder. Następnie ustawiam multiprzeykładnicę na odpowiednią szerokość zbioru i posuw żeby materiał był dociśnięty do żeliwnego blatu frezarki. Na pierwszy ogień idzie kontr profil. Materiał dociskam dociskiem i płynnie przesuwam materiał na przesuwnym wózku boczny. Ustawiam posuw i frezuję profil.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz