Cz.6 Frezowanie klejonek frezem spłaszczającym na płyciny drzwi przesuwnych – krok po kroku

W poprzednim odcinu zakończyłem pracę na frezowaniu ramiaków poprzecznych, a teraz zabieram się za frezowanie ramiaków pionowych. Lecz najpierw muszę poukładać parami ramiaki tak żeby krzywizny przeciągały się wzajemnie. Po frezowaniu przycinam materiał na wymiar i sprawdzam czy wszystko pasuje.  Czas na płyciny. Na szlifierce długo taśmowej fs722. Szlifuję klejonki papierem gradacji P120. Po przeszlifowaniu na pile formatowej k690s formatuję klejonki na odpowiednie wymiary. Do frezowania użyję frezu spłaszczającego felder o średnicy narzędzia 183mm. Ustawiam zbiór na 6cm u ustawiam multiprzykładnicę. Oczywiście frezowanie płycin będzie odbywać się za pomocą posuwu rolkowego. Pierwszą frezuję stronę widoczną z czterech stron a następnie przekręcam klejonkę na plecy, ustawiam inną wysokość zbioru i frezuję tył płyciny.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz