Drewniany stojak na 10 butelek z frezowaniem na szczycie Cz.2

Moje wiertarki nie dały rady, czas na pomoc. Udało mi się wypożyczyć wiertarkę Festool QUADRILL DR 20 E FF. I teraz mogę zacząć wiercić. Do wiercenia otworów przelotowych używam otwornic Abraboro o średnicy 82mm a do nieprzelotowych średnicy 92mm na pękate butelki. Aby usunąć urobek nawiercam otwory wiertłami fostnera wolfcraft, lecz później wpadłem na pomysł, że lepiej będzie nawiercać wiertłami belkowymi również firmy Abraboro. I to rozwiązanie sprawdzało się świetnie. Tak rozwiercony materiał wystarczyło rozłupywać dłutem gniazdowym Narex premium. Do szlifowania użyłem cylindra do wiertarki i końcówek listkowych, lecz tym pierwszym szlifowanie szło znacznie lepiej. Po wyszlifowanie otworów wyrównałem z powierzchnię z każdej strony na strugarce felder ad741. Następnie przyszedł czas na obrobienie wszystkich krawędzi i szlifowanie przed nałożeniem olejo wosku. Na szlifierce długo taśmowej FS722 zmieniłem taśmę szlifierską na gradację P150 i zająłem się szlifowaniem. Zostało już tylko zabezpieczyć powierzchnię olejo woskiem twardym Osmo i gotowe.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz