Drewniany stolik kawowy z szufladą Cz. 2

Kontynuuję prace nad stolikiem kawowym z szufladą. Po sklejeniu i wyszlifowaniu klejonek na dolną półkę i górny blat, czas zająć się pęknięciem w blacie. Do zalania i wypełnienia ubytków użyję żywicy epoksydowej. Następnie przechodzę na piłę formatową Felder K690S i zabieram się za rozkrój desek na elementy nóg, ramy, szuflady i zabudowy skrzyni. Pocięte elementy na wymiar wyrównuję na wyrówniarko grubościówce Felder AD741. Żywica jest już utwardzona więc mogę formatować klejonki na wymiar. Na początku wyrównuję długą krawędź na wyrówniarce AD741. Wyrównaną krawędź przykładam do przykładnicy piły formatowej i wyrównuję pozostałe dwie prostopadłe krawędzi. Czwartą krawędź wyrównuję do przykładnicy równoległej. Nadszedł czas na frezowanie otworów pod kołki domino i tu pracuje niezastąpiona frezarka DF500. Przed montażem poszczególnych elementów należy wszystko wyszlifować papierem ściernym, wodować i jeszcze raz szlifować dla uzyskania lepszego efektu. W elementach szuflady nacinam rowek pod sklejkę na pile tarczowej. Montuję fryzy ze sobą i wszystko pasuje idealnie, szuflada gotowa. Teraz skrzynia, dzięki kołkom domino wszystkie deski są poustawianie tak jak trzeba i do siebie pasują, a klej wszystko połączy. Nie przykleiłem blatu i mam dostęp do wnętrza, dzięki temu mogę zamontować prowadnicę do szuflady i pomalować całość lakierobejcą Altax, żeby zabezpieczyć wnętrze przed wilgocią. Do sformatowania frontu szuflady użyłem struga, pasuje jak ulał. Teraz zostało mi już tylko skleić blat i nogi z ramą, zaczyna brakować mi ścisków;] Jeszcze tylko malowanie, montaż kółek i uchwytu do szuflady. Chyba w kolorze orzecha bardziej mi się podoba.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz