Odcinek 195 – Cz.2 Dębowy stolik kawowy z czarną transparentną żywicą epoksydową – szlifowanie do lakierowania


Kanion zalany żywicą epoksydową w stoliku, jest już utwardzony więc zabieram się za usuwanie ścisków, folii i sylikonu.

Kolejny etap to szlifowanie zgrubne na szlifierce długotaśmowej fs722, papierem gradacji P80. Na pile tarczowej formatuję blat i sprawdzam przekątne. Po sformatowaniu odsłoniły się drobne pęknięcia więc stawiam blat na sztorc i zalewam ubytki żywicą. Na powierzchni blatu również pokazały się pęknięcia. Powiększam szczeliny dłutem i zalewam żywicą. Po utwardzeniu blat znowu trafia na szlifierkę i usuwam nadmiar żywicy. Przed szlifowaniem załamuję wszystkie krawędzie frezarką z frezem 45 stopni. Przed lakierowanie szlifuję całość papierami gradacji P120, P150, P180, P240, P320, P500. Całość odpylam i przecieram acetonem. Do lakierowania używam lakieru ICA 70 gloss. Po nałożeniu pierwszej warstwy czekam 40 minut i nakładam drugą.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

#felderchallenge #feldergroup #wood #epoxy #coffeetable