Odcinek 207- cz 2. Jak zrobić drewniane zacinane pod kątem nogi – Stół rustykalny z szerokich fosztów dębowych


Kończymy klejenie blatów na prasie pneumatycznej Steblo. Prostowanie i szlifowanie będę robił na szlifierce szerokotaśmowej poza warsztatem, więc zabieram się za cięcie materiału ma nogi.

Na pile tarczowej k690s brzeguję i przecinam foszty dębowe. Pocięty materiał zabieram na wyrówniarkę ad741 i wyrównuję dwie płaszczyzny. Następnie pozostałe dwie strugam do odpowiedniej grubości na grubościówce felder. Na pile formatowej ustawiam przekładnicę prostopadłą do kąta 45 stopni i zacinam materiał przy użyciu tarczy tnącej 72 zęby silient power. Za pomocą frezarki domino df500 festoolfrezuję otwory pod kołki domino. Zacięcia i kołki smaruję klejem kleiberit 303.2 i ściskam całość ściskami wolfcraft. Po sklejeniu usuwam klej dłutem i szlifuję. Nogi będą łączone z blatem za pomocą blachy. Blachę łączę z nogami za pomocą mufy i śruby.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy

 #wood #stółrustykalny #steblo #nogidrewniane @mebletwojegopomyslu