Odcinek 227 – cz.1 Rozkładany stół z dostawkami dąb rustic, rozkrój tarcicy, klejenie i szpachlowanie blatu


Pracę nad stołem zaczynam od rozkroju tarcicy dębowej na szerokie fryzy. Przecinam materiał na pile formatowej k690s. Fryzy wyrównuję na wyrówniarce i strugam nadmiar materiału na grubościówce ad741 felder. Po obu stronach maszyny stoją fat300 żeby było wygodnie strugać długi materiał. Układam fryzy kolorystycznie i usłojeniem i nakładam klej kleiberit. Klejonkę dzielę na 3szt i kleję w w prasie trapezowej pneumatycznej steblo. Po sklejeniu strugam 3 klejonki w grubościówce na 40mm i na pile odcinam nadmiar materiału. Klejonki z powrotem trafiają na prasę. Po sklejeniu usuwam nadmiar kleju i nierówności. Ubytki i sęki wypełniam czarną szpachlą. Przed cięciem na wymiar formatuję blat na pile tarczowej.

……………………..

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

#mebletwojegopomyslu #mtp #drewno #klejonka #blaty #stopnie #wood #woodworking #jakzrobić #diy #felder #steblo #stołdojadalni #stółzdostawkami #drewnianystół