Klejonka drewniana wzmocniona kołkami domino – krok po kroku Cz. 2

Fachowa nazwa połączenia klejonego to połączenie równoległe wzdłużne kołkowe płaskie. Kołki domino użyte jako łączniki mają na celu wzmocnienie i usztywnienie połączenia klejonego. Otwory pod kołki oczywiście frezowane są za pomocą frezarki domino df500. W gotowe fryzy wkładamy kołki posmarowane klejem i smarujemy wąską powierzchnię desek klejem Kleiberit 303.2. Następnie dzięki łącznikom układamy deski w prasie stolarskiej i dociskamy śrubami oraz ściskami dociskamy do profili w prasie. Po utwardzeniu się kleju zostawiamy klejonkę na chwilę na przekładkach żeby wróciła do naturalnego kształtu nadanego podczas obróbki na wyrówniarce. Następnym etapem zebranie zbędnego materiału na grubościówce Felder AD741, do uzyskania odpowiedniej żądanej grubości.. Jakość maszyn ma ogromne znaczenie. Aby efekty pracy były perfekcyjne musimy pracować na profesjonalnych maszynach. W warsztacie Meble Twojego Pomysły wszystkie prace wykonywane są na maszynach stacjonarnych firmy Felder, oraz przy użyciu elektronarzędzi firmy Festool. Ich dokładność i powtarzalność przekłada się na późniejsze efekty pracy.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

 

Dodaj komentarz