Jak zrobić ramiaki pionowe drzwi przesuwnych, rozcinanie na pile taśmowej i trochę spraw technicznych

Materiał na ramiaki to tarcica dębowa o grubości 50mm. Żaby zapobiec krzywieniu które może nastąpić z czasem, postanowiłem, że deski rozetnę po grubości na trzy części po 14mm grubości.  Zanim do tego przejdę najpierw praca na pile tarczowej uniwersalnej k690s. Tarcicę przecinam na szerokość 11cm używając tarczy felder 14Z. Na wyrówniarce wyrównuję szeroką i wąską powierzchnię i jeszcze w grubościówce strugam drugą szeroką powierzchnię. Robię to po to żeby mieć dwie wzorcowe powierzchnie które przykładam do przykładnicy.  Czas na rozcinanie materiału na ramiaki. Fryzy grubości 45mm / 48mm przecinam na trzy części. Nie można zbyt szybko prowadzić materiału, gdyż taśma zacznie błądzić i ustawiony wymiar nie będzie się zgadzał z wymiarem po cięciu. Do sprawdzania grubości używam suwmiarki. Rzaz po taśmie tnącej ma szerokość do 2mm. Im szybciej prowadzimy tym rzaz będzie grubszy przez co strata materiału też będzie większa.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz