Cz.2 Frezowanie połączeń klejonych trapezowych i klejenie płycin drzwi przesuwnych garderoby

Zabieram się za upgrade frezarki dolnowrzecionowej f700z. Dokładam do niej mocowanie do blatu żeliwnego aby móc założyć dodatkowe stoliki przedłużające które mam założone przy pilarce taśmowej fb610.  Ze względu na grubość materiału, czyli 19mm, użyję frezu do połączeń klejonych z jednym wczepem trapezowym. Frez felder zakładam na wrzeciono i ustawiam na odpowiednią wysokość. Stawiam na multi przykładnicy grubość zbioru na 0,5mm. Lewą przykładnicę przesuwam do przodu o grubość zbioru i ustawiam posuw pod lekkim kątem do przykładnic, tak aby materiał był do nich  dociskany.  Zaczynam frezowanie, ale najpierw jednej długiej krawędzi, a następnie przekręcam fryzę na plecy i frezuję drugą stronę. Wczepy i gniazda pasują do siebie idealnie a powierzchnia po połączeniu jest równa i bez uskoków. Zabieram się za klejenie w prasie. Do klejenia używam kleju kleiberit 303.2 i nakładam go bezpośrednio z butelki. przy ściskaniu klej sam się rozprowadza.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz