Jak zrobić szafkę RTV z drewna bukowego Cz. 2

Zaczynam drugi etap prac nad szafką pod telewizor. Płyciny na półki mam już przygotowane, teraz zabieram się za cięcie na pile tarczowej Felder K690S nieobrzynanej deski na ramę nóg i przegrody między półkami. Poprzecinane deski wyrównuję na wyrówniarce Felder AD741 tak aby uzyskać kąt 90 stopni na dwóch powierzchniach. Następnie materiał przepuszczam przez grubościówkę, żeby uzyskać odpowiednią grubość fryzy. Wracam na piłę i przy pomocy mniejszej przykładnicy zamontowanej na tylnej części wózka przesuwnego zacinam materiał na odpowiednią długość. Następnie szlifowanie zgrubne materiału papierem gradacji P80 oraz P120. Po użyciu takiej granulacji czas na wodowanie. Po 15 minutach materiał można znowu szlifować, tym razem papierem gradacji P180. Na płycinach zaznaczam miejsca frezowania otworów pod kołki domino.  Z frezarką DF500 praca jest perfekcyjna. Po wyfrezowaniu otworów kleje przegrody do półek. Wszystkie elementy ściskam ściskami powierzchniowymi bassey i ściskami rurowymi.  kolejne otwory na krawędziach półek i w ramie. Na elementach ramy trasuje miejsca pod otwory za pomocą liniału. I znowu za pomocą kleju kleiberit i kołków domino wszystkie elementy łączę w całość, używając oczywiście ścisków. Zostało tylko usunięcie nadmiaru kleju i polakierowanie lakiero bejcą Vidaron kolor orzech aby nadać charakteru i zabezpieczyć drewno. Szafka RTV, stolik tv, pod telewizor gotowa.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz