Jak zrobić szufladę do regału dębowego cz. 5

Ostatni etap produkcji regału dębowego to szuflada. Oczywiście zaczynam od pocięcia desek na pile formatowej Felder K690 i wyrównaniu na wyrówniarko grubościówce Felder AD741. Po wyrównaniu elementów przycinam wszystko na odpowiedni wymiar. Front szuflady składać się będzie z deski środkowej i ramy. Elementy obramówki przycinam pod kątem 45 stopni, jest to cięcie skośne. Po spasowaniu z elementem środkowym zaznaczam pod frezowania pod kołki domino. Front szuflady kleję w prasie stolarskiej. We wszystkich czterech elementach szuflady robię rowek, aby można było włożyć spód szuflady. Spód jest wykonany ze sklejki dębowej 4mm. Boki i tył szuflady frezuje pod kołki domino frezarką festool df 500. Do spodu sklejonej szuflady muntuję mechanizm prowadnicy. W celu dokładnego ustawienia frontu w ramie regału montuję szufladę na kliny i ustawiam prowadnice z pełnym wysuwem do przykręcenia. Przykręcam na wkręty do ramy i szuflada jest już gotowa. Pozostało tylko zabezpieczyć cały regał lakierem i mebel będzie już gotowy.

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Dodaj komentarz