Jak zrobić połączenie kątowe ścienne – wieniec dolny

Połączenie kątowe ścienne na przykładzie wieńca dolnego z realizacji regału dębowego. Ważną rzeczą w połączeniu kątowym jest to aby materiał był zacięty dokładnie pod kątem 45 stopni, inaczej powstaną szczeliny między materiałem i nie będzie to wyglądało estetycznie. Do zacinania materiału użyłem pilarki stołowej. Końce materiału zacinam pod kątem 45 stopni i sprawdzam na ramie regału czy wszystko jest docięte jak należy. Połączyć materiał ze sobą można na sam klej, ale staram się zawsze wzmacniać takie połączenia, żeby były mocniejsze i stabilniejsze. Do wzmocnienia użyłem kołków domino i frezarki df 500. Frezarka posiada stopę na której można ustawiać kąt nachylenia względem materiału i tym sposobem idealnie frezujemy gniazdo pod kątem. po wyfrezowaniu gniazd we wszystkich miejscach wklejamy kołki domino które spełniają funkcję obcego pióra. Całość smarujemy klejem i dopiero tak wzmocnione połączenia ściskamy uzyskując idealne połączenie.

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Dodaj komentarz