Cz.2- Stolik kawowy z zebrano i żywicy – nogi i podstawa

W poprzednim odcinku zrobiłem blat do stolika i zacząłem go zalewać żywicą epoksydową. Teraz przyszedł czas na podstawę stolika i nogi. Deskę egzotycznego zebrano przecinam na kawałki i wyrównuję na wyrówniarko grubościówce ad741.  Fryzy przekładam na przemiennie usłojeniem i rysunkiem drewna. Frezarka domino frezuję gniazda pod kołki domino. Do klejenia używam kleju kleiberit 303.2 i całość ściskam w prasie stolarskiej. Na pile tarczowej K690s Przecinam pod kątem kolejną deskę. Te fragmenty posłużą mi za nogi. Wyrównuję elementy przy przykładnicy równoległej, poprzecznej i przechodzę na wyrówniarkę. Zaznaczam miejsce cięcia i sklejam dwa elementy ze sobą. Na pilarce taśmowej fb610 wycinam zaznaczone miejsca. Zakładam przystawkę do szlifowania i usuwam rzaz po taśmie tnącej. Zabieram się za usuwanie nadmiaru kleji z podstawy i szlifuję ją na szlifierce długotaśmowej fs722. Podstawę trzeba jeszcze odchudzić wizualnie. Pochylam tarczę piły do kąta 45 stopni i odcinam brzegi na połowę wysokości. Po przymiarkach na podstawie zaznaczam miejsce ustawienia nóg i miejsca frezowania gniazd. Frezarką domino frezuję gniazda na podstawie i na nogach. Przed klejeniem zostało jeszcze szlifowanie całości.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz