Cz. 5 – Projekt kuchnia – co zrobić z odpadu z blatów: półki, podkładki, deski do krojenia

W ostatnim odcinku wycinałem otwory w blatach kuchennych pod płytę indukcyjną i pod zlew. Odpad który został po cięciu wykorzystam i zrobię z niego półki do szafki, podkładki pod kubki i szklanki. oraz deski do krojenia.  Dobrze że mam stoły robocze fat 300, dzięki nim mogę pracować z materiałem w drugiej części warsztatu tuż przy pilarce.

Na pile formatowej k690s zacinam na nowo krawędzi żeby je wyrównać i rozcinam materiał na części. Z rozkroju uzyskałem trzy elementy które teraz muszę rozciąć na pół. Na pilarce taśmowej felder fb610 zakładam taśmę tnącą o szerokości 25mm i rozcinam materiał na pół. Następnie na wyrówniarko grubościówce wyrównuję klejonki i uzyskuję grubość po 16mm. Wracam na piłę tarczową i formatuję deski i klejonki na odpowiednie wymiary.

Udało mi się wyciąć dziesięć mniejszych podkładek, pięć większych i dwie deski kuchenne do krojenia. Teraz muszę wszystko przeszlifować. krawędzi szlifuję na szlifierce oscylacyjnej ks150 a płaszczyzny szlifierką mimośrodową metab 125. Zostało jeszcze tylko odpylić wszystko i zabezpieczyć olejem kokosowym. i kolejny raz widać magię które  ujawnia piękno gatunku po zabezpieczeniu olejem

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz