Jak zrobić zabudowę szafy z drzwiami przesuwnymi, garderoba

Przede mną kolejna realizacja, tym razem na wyjeździe.  Jest do zrobienia szafa z drzwiami przesuwnymi. Drzwi będą robione z dębu ale na razie skupię się na zabudowie szafy. Wnętrze wykonam z płyty wiórowej laminowanej dąb nagano. Formatki mam już pocięte, więc zabieram się za składanie. Szafa nie będzie miała korpusu, wszystkie elementy będą montowane bezpośrednio do ścian. Dzięki temu zaoszczędzę miejsca.  Do pólek przykręcam wkrętami kątowniki meblowe. Na ścianie odmierzam wysokości i głębokości montowania półek. Wiertarką udarową makita nawiercam otwory w ścianie pod kołki i montuję kątowniki.  Dosuwam bok słupka i używając poziomicy sola do ustawienia poziomu półki przykręcam ją za pomocą wkrętów. Oczywiście do wkręcaniu wkrętów używam wkrętarki panasonic. Po przykręceniu półek do boku cały bok przykręcam do ściany żeby był stabilny. Odstęp między półkami wyniusł 31cm. Z taką samą wysokością montuje wszystkie pozostałe półki. W trzecim słupku na wysokości 96cm zamontowałem wieszak na spodnie. W czwartym słupku od spodu montuję na wysokości 31cm. półkę i nad nią rurka na wysokości 150cm. Nad rurką zostaje przestrzeń na dwie półki. Ostatnia przestrzeń o szerokości 114cm wykorzystana będzie na wieszaki. Na samej górze montuję pantograf na długie ubrania a pod nim na wysokości 110cm montuję rurkę na wieszaki.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz