Dębowy regał Cz. 2 – rama i zastrzały

Kolejny etap pracy przy regale dębowym. Deski są pocięte na odpowiednie wymiary i wyrównane na odpowiednie grubości. Zabieram się za ramę i zastrzały. Najpierw nogi, muszę sfazować krawędzie, gdyż w późniejszym etapie po połączeniu z bokami i zastrzałami będzie to mocno skomplikowane. Następnie łączenie nóg ze elementami środkowymi, oczywiście za pomocą kołków domino. Wszystkie wymiary muszą być bardzo dokładnie zaznaczone żeby po scaleniu wszystko pasowało do siebie. Na elementach środkowych za pomocą frezarki górnowrzecionowej Makita RP 2301 FC przymocowanej do stołu, robię delikatny wręg pod kątem 2x 45stopni dla efektu wizualnego. Czas zabrać się za zastrzały. Muszą być idealnie dopasowane. Przykładam pierwszy zastrzał do miejsca w którym ma się dokładnie znajdować i zaznaczam bardzo blisko krawędzi cienkim ostrzem skalpela, chodzi o to żeby jak najbliżej zaznaczyć miejsce cięcia. zaznaczam z obu stron i za pomocą piły japońskiej robię nacięcia do miejsc zaznaczonych ołówkiem. Długość zastrzałów się zgadza, ewentualne poprawki robię delikatnie strugiem. Zastrzały muszą być połączone ze sobą na środku. Ta sama zasada, obydwa zastrzały montuję w odpowiednim miejscu i zaznaczam przecięcie. Piłą japońską robię parę nacięć i dłutem usuwam zbędny materiał. wszystko pasuje jak ulał. Teraz jeszcze wodowanie i szlifowanie. Zaczynam klejenie. W środkowe elementy kleję kołki i kleję zastrzały. Na pierwszy ogień idzie środkowy element który ściskam ściskiem, to do niego będę ustawiał resztę, górny i dolny rozsuwam, żeby mieć miejsce na zastrzały. Po włożeniu zastrzałów całość dociskam po długości ramy, żeby zastrzały dobrze się dopasowały bez żadnej szczeliny. Po dociśnięciu całości, przed wyschnięciem kleju, usuwam nadmiar żeby wszystkie widoczne połączenia były czyste. Cdn.

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie.

Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

 

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Dodaj komentarz