Jak zrobić dębowy regał cz. 1

Prace przy dębowym regale należy niewątpliwie zacząć od zaplanowania rozkroju desek. Wszystkie deski należy dokładnie obejrzeć, pomierzyć i poznaczyć aby było jak najmniej odpadu. Zacząłem od deski o grubości 50mm. Z niej powstaną nogi. Na początku przy użyciu poziomicy zaznaczyłem prostą linię. Wzdłuż niej przeciąłem deskę, w ten sposób mam jeden prosty bok do którego mogę ciąć pozostałe fragmenty. Następna do cięcia trafiła deska o grubości 30mm. Udało mi się z niej powycinać wszystkie boczki. Z dwóch kolejnych powycinałem deski na klejonkę na półki. Kolejnym krokiem jest wyrównanie i przygotowanie desek do klejenia. Po wyrównaniu i przepuszczeniu przez grubościówkę użyłem domino do wzmocnienia półek. Wszystko przesmarowane klejem i klejonka trafia w prasę. wszystkie elementy trzeba dociąć na wymiar i niedługo będzie widoczny cały regał.

……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Linkedin
Share On Pinterest
Share On Youtube
Contact us

Dodaj komentarz