Kuchenna deska do krojenia z drewna dębowego i jesionu

Dzisiaj wykonam deskę kuchenną do krojenia. Nazbierało się trochę odpadu więc czas go wykorzystać. Użyję do tego dębu i jesionu. Na pilarce tarczowej k690s rozcinam deskę dębową na kawałki o długości 40cm i szerokości 9cm. Jesionowe rozcinam na długość 40cm i szerokość 2,5cm. Deski wyrównuje na strugarce i przepuszczam przez grubościówkę na grubość 4,5cm. Do klejenia używam kleiberit 303.0 dedykowany do kontaktu z żywnością. Układam na przemian deski dębowe i jesionowe i ściskam w prasie stolarskiej. Po związaniu klej przepuszczam materiał na grubościówce ad741 i  rozcinam na pasy w poprzek o szerokości 4cm. Na szlifierce krawędziowej ks150 usuwam rzaz po pile i układam fragmenty tak żeby tworzyły murek. Kolejne klejenie i materiał trafia w prasę. Po sklejeniu wystarczy wyrównać deskę na grubość w grubościówce felder a następnie sformatować na pile formatowej. Przekątne się zgadzają więc przyszedł czas na szlifowanie na szlifierce długo taśmowej fs722. W trakcie klejenia przygotował materiał na drugą deskę ale tym razem elementy będą postawione na sztorc. Pozostało nałożyć pierwszą warstwę oleju osmo. I teraz dopiero, po impregnacji widać całe piękno drewna!

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

2 myśli na temat “Kuchenna deska do krojenia z drewna dębowego i jesionu

  1. Tomasz, dzięki za podpowiedź będę pamiętał. Jak będę mógł to wypróbuję. Pozdrawiam;]

  2. Kilka tygodni temu zrobiłem podobną deskę. Do zabezpieczenia zastosowałem płynną stearyną dostępną w małych opakowaniach w aptece. Znakomicie się do tego nadaje, gdyż nie jełczeje i jest bezpieczna w kontakcie z żywnością.

Dodaj komentarz