Jak prawidłowo przygotować deski do zalewania żywicą epoksydową / epoxy resing

Odcinek 133 – Jak prawidłowo przygotować deski do zalewania żywicą epoksydową. How to properly prepare boards for potting with epoxy resin.

Zaczynamy kolejną serią filmów krok po kroku. Tym razem omówimy temat żywicy epoksydowej. Do wykonania mam stół w którym kanion, rzeka będzie zalana żywicą epoksydową w kolorze czarnym permanentnym. Czarne deski dębowe będą się pięknie prezentowany a żywica podkreśli i ustabilizuje materiał. Na początku zabieram się za łączenie elementu który ledwo się trzyma z resztą. deskę formatuję na pile tarczowej k690s i strugam na grubościówce ad741 felder. Zabieram się za czyszczenie całości i szlifowanie szlifierką mimośrodową triton 500W papierem p80. Po wyczyszczeniu wszystkich pęknięć przedmuchuję i wycieram deski szmatką usuwając cały pył. Żeby żywica dobrze połączyła obydwa kawałki deski wiercę w kilku miejscach otwory na wiertarce poziomej fd250. Dzięki temu otwory są na tym samym poziomie a żywicą wzmocni cały kanion.

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

2 myśli na temat “Jak prawidłowo przygotować deski do zalewania żywicą epoksydową / epoxy resing

  1. Witam.
    Jaką wilgotność powinno mieć drewno które będzie zalewane żywicą epoksydową?
    Pozdrawiam Sebastian Poniatowski

Dodaj komentarz