Projekt kuchnia – jesionowe blaty olejowane / INFO – Pasjonaci w dechę – wieszanie budek lęgowych

Zaczynam projekt – kuchnia. Kuchnia będzie niestety wykonana z płyty wiórowej i MDF, ale i tak znalazło się coś dla mnie. Na początek zrobię blaty z drewna jesionu. Oczywiście Na pierwszy ogień idzie piła formatowa k690s. Tarcica nieobrzynana jesionowa o grubości 50 mm rozcinana jest na deski o szerokości 60-80mm. Następnie na wyrówniarko grubiarce ad741 wyrównuję materiał pod kątem 90 stopni i na grubość. przy wyjściu materiał z grubościówki stoi stół roboczy fat 300. Z takim pomocnikiem mogę szybciej pracować.

Przed klejeniem zaznaczam kierunek słojów i układam fryzy naprzemiennie, rysunkiem i kolorem drewna. Do klejenia używam kleju Kleiberit 303.2. Materiał ściskam w prasie stolarskiej. Klejonki robię na szerokość max 40cm i po sklejeniu przepuszczam przez grubościówkę felder na grubość 40mm. Teraz czas na połączenie dwóch klejonek w jedną. Gniazda frezuję frezarką domino df500 i za pomocą kołków i kleju łącze klejonki ze sobą w prasie.

Po klejeniu przyszedł czas na szlifowanie na szlifierce długo taśmowej fs722. Używam do szlifowania taśmy gradacji P120 i P150. Krawędzie i niedociągnięcia poprawiam szlifierką mimośrodową. Przed impregnacją należny odpylić materiał sprężonym powietrzem. Blaty zabezpieczam olejem do blatów osmo. Olej nakładam wałkiem. Po nałożeniu pierwszej warstwy czekam z nałożeniem drugiej około półtora tygodnia. Przed drugą warstwą szlifuję powierzchnię papierem gradacji P240 i nakładam olej wałkiem. Po wyschnięciu, po około 3 dniach blaty będą gotowe do użytkowania.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz