Jak zrobić okiennice drewniane zewnętrzne

Tym razem zajmę się wykonaniem okiennic drewnianych z wzorem. Okiennice wykonam z drewna modrzewia.

Drewno ma wilgotność około 15 procent. Na pile formatowej k690s rozcinam Tarcicę nieobrzynaną na fryzy i wyrównuję na wyrówniarko grubiarce AD741.
Na frezarce dolnowrzecionowej Felder F700Z wykonam łączenie desek. Do tego użyję frezu do połączeń klejonych z dwoma wpustami. Ustawiam frez centralnie na środku deski i ustawiam przykładnicę oraz posuw automatyczny. Pierwsze frezowanie robię od prawej do lewej na wszystkich deskach na wcześniej zaznaczonej stronie nr.1. Przekładam frez i zmieniam obroty frezowania na lewe i frezuję stronę nr.2. Przed klejeniem jeszcze zaznaczam wzór i wycinam na pilarce taśmowej fb610. Do klejenia połączenia wieloczopowego używam kleju poliuretanowego Kleiberit 510 pur. Oczywiście wszystkie okiennice ściskam w prasie stolarskiej. Po sklejeniu wszystkie okiennice zabezpieczam preparatem od grzybów i zabieram się za lakierowanie. Żeby nie było śladów po pędzlu i zacieków farbę nakładam metodą natryskową. Dzięki ścianie lakierniczej powstała mgła z lakierowania jest usuwana.

……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/
……………………………………………………………………………………………

Dodaj komentarz