Przygotowanie desek olchowych na ławki na akcję Ławeczka dla artysty

Akcja ławeczka przed nami i nadszedł czas żeby rozpocząć pracę nad materiałem na ławki. Tarcica olchowa nieobrzynana kupiona i zabieram się za cięcie na pile tarczowe k690s. Deski przecinam tarczą felder z 28 ziębami. Po rozcięciu desek na szerokość wyrównuję materiał na wyrówniarce ad741. Deski mają 50mm grubości więc na pilarce taśmowej fb610 rozcinam deski na pół. Po przecięciu usuwam rzaz po pile na grubościówce.  Gotowe deski zabezpieczam impregnatem altax i lakierobejcą żywiczną. Z części desek przeciętych na pile robię oparcie i siedzisko, wszystko skręcam wkrętami. Przed skręcaniem nawiercam otwory żeby wkręty nie wyrywały deski. Do przykręcania używam wkrętarek panasonic.

.……………………………………………………………………………………….

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/mebletwojegopomyslu

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Dodaj komentarz