Stolik kawowy ze starych desek Cz. 2

Kolejne prace które wykonam przy stoliku kawowym to szlifowanie powierzchni przed cięciem na pile taśmowej Felder FB 610. Mocowanie nóg będzie w dolnym blacie. Nogi będą wystawały z blatu i dlatego muszę odciąć fragment rogu blatu. Oczywiście dla wzmocnienia połączenia nogi będą połączone z blatem za pomocą kołków. Otwory pod kołki wykonam na wiertarce Felder FD 250. Ustawienie wiertarki umożliwia wiercenie za każdym razem na tej samej wysokości i głębokości. Tak samo nawiercam otwory w blacie oczywiście pod kątem 45 stopni. Do połączenia używam kleju stolarskiego i ściskam ściskami. po usunięciu nadmiaru kleju czekamy na związanie materiału. Na dolnej części górnego blatu zaznaczam miejsca łączenia nóg. Nogi połączone będą również na kołki, lecz tym razem na kołki domino. Do frezowania otworów używam frezarki domino DF 500. Wszystko wyszło idealnie. Powtarzalność tych maszyn jest niesamowita.  Nogi dociskam do blatu ściskami i czekamy. Pęknięcia i ubytki w blatach uzupełniam żywicą epoksydową, dzięki temu stolik nabiera oryginalnego wyglądu i idealnej równości na powierzchni.
……………………………………………………………………………………………

Zapraszam do Subskrybcji, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl – nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
……………………………………………………………………………………………

 

Dodaj komentarz